T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SİVAS / GEMEREK - Eskiyurt Ortaokulu

Haberler

May

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz.

May

Sivas Valiliğinin başlatmış olduğu Spor Sivas Projesi kapsamında okulumuz öğrencileri arasında futbol turnuvası düzenledik.

May

Bayramımızı şiirler ve gösterilerle kutladık.Gösterilerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

Mrt

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Kapsamında başlatılan “Kayak Sporunda Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi” kapsamında kayak eğitimi için il merkezine gelen ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı köyüne davet eden Ceylan Yurdakul’un isteği gerçeğe dönüştü. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Eskiyurt Ortaokulu 8/A Sınıfı Öğrencisi Ceylan Yurdakul’a sürpriz yaparak evinde ziyaret etti. Savaşçı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun da eşlik etti.

 

Ceylan ve kardeşi 5. Sınıf öğrencisi Petek Yurdakul ile bir süre sohbet eden ve dersleri hakkında bilgi alan Savaşçı, öğrencilere Valimiz Salih Ayhan’ın hediyeleri olan kitap seti ve kalem takdim etti. 

Sivas ziyaretinde Savaşçı’yı davet eden ve “seni ziyarete geleceğim” sözüne karşılık “gelmezsiniz” diyerek karşılık veren Ceylan Yurdakul, Savaşçı’nın ziyareti sırasında ise “Sözünüzü tuttunuz. Size inanıyorum, güveniyorum. Çok mutlu ve heyecanlıyım” sözleri ile mutluluğunu dile getirdi.

Savaşçı, bir süre öğrenciler ve anne Gülcan Yurdakul ile sohbet etti.

Şbt

28.02.2019 tarihinde okulumuzda düzenlenen İstiklâl Marşı´nı Güzel Okuma Yarışması ´nda dereceye girerek ödül almaya hak kazanan öğrencilerimiz:

Yarışma birincisi Petek YURDAKUL   5/A 

Yarışma  ikincisi  Ceylan YURDAKUL  8/A

Yarışma üçüncüsü İlayda GEZER    4/A

Ock

18/01/2019 Cuma günü öğrencilerimiz karnelerine kavuştular. Karne töreninin ardından İstiklal Marşı´mız okunarak 2018-2019 Eğitim -Öğretim Yılı 1. Dönemi tamamlandı.

Ock

"Kitap Kurdu Okuma Yarışması" nda en çok kitap okuyan öğrencilerimiz dereceye girerek ödül almaya hak kazandı.

18/01/2019 Cuma günü karne töreniyle birlikte  öğrencilerimize  ödülleri verildi. Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Yarışma birincisi       Eylül BULANIKSU     (7/A)

Yarışma ikincisi        Petek YURDAKUL      (5/A)

Yarışma Üçüncüsü    Zümrüt YURDAKUL   (7/A)

Ara

Kasım ayında okulumuz Türkçe Öğretmeni Merve SÖNMEZ koordinatörlüğünde  başlatılan  "Kitap Kurtları Okuma Yarışması"  ocak ayına kadar devam edecektir. Öğrencilerimiz dönem sonuna kadar okudukları kitapları kendi isimlerinin bulunduğu zarflara atacaklar ve  okudukları kitaplar üzerinden değerlendirilmeye alınacaklardır. Bu değerlendirme sonucunda  dereceye giren ilk üç öğrencimize ödül verilecektir.

Öğrencilerimize bu yarışmada başarılar diliyoruz.

Ara

Okulumuzda 11.12.2018 tarihinde  Fen ve Teknoloji dersi öğretmenimiz  Gonca POSTACI koordinatörlüğünde  ikaz alarm ve personel tahliye tatbikatı yapıldı. Personel ve öğrencilere olası bir tehlike anında korunma , gizlenme ve kurtarma konularında bilgi verildi.

Kas

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 95. yıl dönümünde öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz ile birlikte coşku içinde kutlandı. Programda emeği geçen, hazırlayan ve sunan değerli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuzda 25.10.2018 tarinde Okul Öğrenci Meclisi için başkanlık seçimi  yapıldı. Yapılan seçimde 7/A sınıf öğrencilerinden Yaren DOĞAN başkan seçildi. Kendisine başarılar dileriz.

Kas

Ekm

         15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü okulumuzda törenle kutlandı. Tüm öğrencilerimizin ve personelimizin  katıldığı programımız İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.15 Temmuz konulu şiirler ve yazılar okunarak demokrasi ve vatan bilincinin önemine vurgu yapıldı.Demokrasi kahramanlarımızdan Şehit Ömer Halis Demir´in hayatı öğrenciler tarafından okundu. “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz” anma programının amacına uygun yazıların,şiirlerin ve fotoğrafların sergilendiği pano hazırlandı.

        15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz...

Haz

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte okulumuzda karne heyecanı yaşandı.

Bu öğretim yılının huzur, mutluluk ve başarı içinde geçmesinde katkı veren tüm öğretmen,öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz

iyi tatiller.